Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

WIELKI SUKCES NASZYCH CUKIERNIKÓW !!!

sweet1 25 marca br. podczas Targów Cukierniczych, Piekarskich i Lodziarskich SweetTARGI 2019, w Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym pt. „Deser na dychę” zaprezentowało się 10 dwuosobowych zespołów najzdolniejszych młodych cukierników z całej Polski.

 

 

Wśród nich znalazły się dwie drużyny Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku.
Pierwszy zespół w składzie: Agnieszka Dronszczyk i Natalia Dronszczyk, zaprezentował jury pracę pod tytułem „Tęczowe marzenie”. Deser przedstawiał bajkowego jednorożca o wielobarwnym adwokatowym wnętrzu, z dodatkiem waniliowych lodów oraz kolorowych makaroników z kremem cytrynowym. Praca uczennic klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku powstała w pracowni cukierni „Król”, zakładzie, w którym dziewczyny odbywają praktykę zawodową.

Na szczególną uwagę jurorów zasłużyła praca drugiego zespołu: Natalii Samsel i Klaudii Styczeń, pt. „Szarlotka Michała”. Uwspółcześniona wersja tradycyjnego polskiego wypieku zdobyła w tym prestiżowym konkursie II nagrodę. Dziewczęta zdecydowały się na wykorzystanie w swoim deserze prażonych jabłek, ponieważ, jak same mówią: „Polska jest największym na świecie eksporterem jabłek i należy doceniać rodzimy produkt”. Jury, oprócz jabłek znajdujących się w „Szarlotce Michała, mogło zachwycać się wyśmienitym smakiem cynamonowej kruszonki oraz musu cytrynowego, lekkością zielonkawego biszkoptu pieczonego w mikrofalówce, a także jedwabistymi lodami i lustrzaną polewą z białej czekolady.

Nagrodzony deser powstał pod czujnym okiem rybnickiego cukiernika Krzysztofa Wysłuchy, pracodawcy jednej z uczestniczek konkursu.
Laureatki będą miały możliwość rozwijania swoich umiejętności podczas profesjonalnego dwudniowego szkolenia w Warszawie, jednej z głównych nagród Ogólnopolskiego Konkursu Cukierniczego pn. „Deser na dychę”. GRATULUJEMY !!!

 

sweet2

 

Więcej zdjęć znajdziesz tu [zobacz]