Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

konkursort18 listopada br. odbyła się w naszej szkole V edycja Międzyszkolnego Konkursu  Ortograficznego dla Uczniów Rybnickich Szkół Ponadgimnazjalych organizowanego pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Rybniku.

 

 

  Do zmagań z niełatwą polską ortografią zgłosiła się bardzo liczna grupa uczniów reprezentujących prawie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne miasta: licea, technika i szkoły branżowe I stopnia.

  Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach szkolnych następujący uczniowie: Anna Kalarus, Sandra Wlastelicz, Szymon Kloc i Szymon Majewski.
   Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Dyrekcji, współpracy nauczycieli, wsparciu sponsora, którym jest Izba Rzemieślnicza zapewniono prawidłową organizację konkursu. Słodki poczęstunek, którego walory smakowe docenili uczestnicy i goście przygotowały cukierniczki pod czujnym okiem nauczycielek zawodu.

  Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży poprawnej pisowni, uwrażliwienie na zgodność z normą językową, krzewienie kultury języka.
   Jak co roku Izba Rzemieślnicza ufundowała dla laureatów wartościowe nagrody, które wraz z gratulacjami wręczył dyrektor szkoły- mgr Czesław Lapczyk.

  Mistrzynią ortografii została Barbara Kremiec z ZSU, drugie miejsce zdobyła Zuzanna Kuźnik z IV LO, a trzecie – Mateusz Kołek z II LO.

I miejsce w kategorii technikum zajął Przemysław Kubik - uczeń ZSEU, drugie – Anna Łakomiec również z ZSEU, a trzecie – Dominik Stabla z ZS nr 5.

I miejsce w kategorii branżowa szkoła I stopnia zajęła Sandra Wlastelicz reprezentująca naszą szkołę, drugie – Dorota Gierczak, a trzecie – Klaudia Zientek, obie z ZDZ.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Konkurs ortograficzny to bardzo wartościowe przedsięwzięcie, które w czasach nieposzanowania oraz lekceważenia zasad językowych ma upowszechniać poprawność i kulturę słowa, uwrażliwiać na zgodność z normą językową, ukazywać piękną polszczyznę. Język jest nosicielem a także wyrazicielem naszej tożsamości narodowej oraz przejawem patriotyzmu, co stanowi istotną wartość, nie tylko w kontekście 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreśla inicjatorka Teresa Grodoń, nauczycielka języka polskiego.

  Konkurs organizowany już po raz piąty zyskuje swoje miejsce w kalendarzu imprez edukacyjnych dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych. Cieszy się on dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowisku szkolnym naszego miasta. Jest także doskonałą formą promocji szkoły.

konkursort2

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ TU [NACIŚNIJ]