Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT !!!

komunikat Szanowni rodzice ZSZ IR w Rybniku. W związku z otrzymanym listem z Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącym nowej gry „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb” przekazujemy Państwu informację:

 

 

W ostatnich dniach w mediach podawane są informację o nowej niebezpiecznej dla użytkowników grze pod tytułem „Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”.

Z informacji uzyskanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że aktualnie Prokurator Okręgowy w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania doprowadzenia trójki małoletnich do targnięcia się na własne życie pod wpływem wspomnianej gry. Mając na uwadze powyższe zwracamy się z prośbą o zwrócenie uwagi na to, co dzieci robią w internecie i jakie są zagrożenia płynące z uczestnictwa we wspomnianej grze, szczególnie te tragiczne. Warto podkreślić, że nie wszystko co pojawia się w internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne.

Zachęcamy do rozmowy z dziećmi, omawianie jego aktywności, dopytywanie o ewentualne problemy, z jakimi może się boryka. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie dziecka, jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha. Należy również wspomnieć o możliwości założenia filtrów ochrony rodzicielskiej, aby uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami.

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów).

Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 121 212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

 

INFORMACJE MEDIALNE:

GAZETA WROCŁAWSKA [ZOBACZ]

KURIER LUBELSKI [ZOBACZ]

DZIENNIK ZACHODZNI [ZOBACZ]