Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

WIELKI SUKCES NA IV ZIMOWYCH IGRZYSKACH RZEMIEŚLNICZYCH SZKÓŁ CECHOWYCH I IZBOWYCH W ZAKOPANEM

zakopane Ogromny sukces naszych uczniów, którzy zdobyli aż 3 medale na IV Zimowych Igrzyskach Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych w biegach narciarskich i łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Zakopanem

 

 

Na zawody pojechaliśmy ze skromną 5 osobową grupą ale z nadziejami na bardzo wysokie miejsca biorąc pod uwagę fakt, że w 2015 roku zdobyliśmy 3 brązowe medale. W naszym składzie nie mogło zabraknąć dwukrotnego brązowego medalisty z 2015 roku Mateusza Gembalczyka. Nasi uczniowie swoje zmagania sportowe rozpoczęli rano na świetnie przygotowanym torze łyżwiarskim w Zakopanem. Na torze nie zawiódł nasz medalista Mateusz, który zdobył srebrny medal. Bardzo dobrze pojechali pozostali nasi uczniowie. Na wysokim 6 miejscu uplasował się Sebastian Helwig; 15 miejsce zajął Krystian Szweda; na 25 miejscu uplasował się Kacper Rubak. Na zawodach wystartowała również jedna nasza uczennica, Sandra Lipka, która uplasował się na wysokim 7 miejscu. W zawodach łyżwiarskich wystartowało 28 dziewczyn oraz 76 chłopców co świadczy o świetnych osiągnięciach naszych uczniów.Po zawodach łyżwiarskich nastąpiło oficjalne otwarcie Igrzysk, którego scenariusz był podobny do scenariusza Igrzysk Olimpijskich. Po południu rozegrano koronną naszą konkurencję czyli biegi narciarskie, na które nastawiamy się szczególnie z nadziejami na bardzo dobre miejsca. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli zdobywając dwa medale oraz wszystkie miejsca w czołowej ósemce. Tym razem srebrny medal zdobył Krystian Szweda oraz brązowy medal dla naszej jedynej dziewczyny Sandry Lipki. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Mateusz Gembalczyk; 6 miejsce Sebastian Helwig; 8 miejsce Kacper Rubak. W zawodach narciarstwa biegowego wystartowało 69 chłopców oraz 11 dziewczyn. Jak widać sporty zimowe należą do czołowych dyscyplin naszej szkoły. Opiekunami oraz trenerami, serwismenami nart biegowych na zawodach byli: Grzegorz Pochcioł oraz Krzysztof Skorupa

 

zakopane1

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ TU [naciśnij]

GRATULACJE !!!