Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

Wycieczka do Wrocławia

wycieczkawrocek Wycieczka do Wrocławia – prezentem mikołajkowym, dla klas które w minionym roku szkolnym miały najlepszą frekwencje i średnią ocen.

 

 

 

  W dniu 6 grudnia klasy IIA i IIIA wraz z dyrektorem panem Czesławem Lapczykiem i wychowawcami panią Mirelą Kacprzak i panią Agnieszką Siodłoczek uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia. Uczestnicy rozpoczęli atrakcje od wyjazdu na punkt widokowy w Sky Tower, zlokalizowany na 49 piętrze na wysokości ponad 200 metrów. W Sky Tower spotkali się też z aktorami serialu „Policjantki i policjanci”, z którymi zamienili kilka słów i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie udali się do najstarszej zabytkowej części Wrocławia jaką jest Ostrów Tumski i Piaskowy, aby zobaczyć:

Katedrę Św. Jana Chrzciciela,

Pomnik św. Jana Nepomucena,

Pałac Arcybiskupi,

Plac Kurialny,

Most Tumski zwany Mostem Zakochanych


15338793_1053227154802697_4093003180500624837_n
  Ruchomą szopkę z kościele NMP na Piasku w kaplicy dla głuchoniemych, niewidzących i niesłyszących.
Kolejny punktem programu był dziedziniec Ossolineum oraz jatki (piękny zakątek Wrocławia przypominający Włoską Toskanię).
Ostatnim atrakcją był Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim rynku. Tam wszyscy poczuli świąteczną atmosferę(tysiące lampek, dekoracje, utwory muzyczne i zapachy potraw ). Pamiątki, wyroby artystyczne i kulinarne można było kupić w drewnianych domkach– kramach. Rynek przyozdabiał bajkowy świat , z licznym karuzelami i bajkami. Tuż obok znajdował w 3 metrowy Grzybek Krasnala, piękna choinka  oraz renifery z saniami Mikołaja. Pełni wrażeń, radości i świątecznego klimatu wróciliśmy do domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA [NACIŚNIJ]