Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

ortografia

10 listopada 2016 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Rybnickich Szkół Ponadgimnazjalych organizowany pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Rybniku.

Do zmagań z niełatwą polską ortografią zgłosiła się bardzo liczna grupa uczniów reprezentujących 11szkół ponadgimnazjalnych miasta: liceów, techników i szkół zawodowych.

Naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych przez p. S. Gwóźdź-Rusinek i p. T. Wawrzyczek następujący uczniowie: Bartosz Cichy, Simona Guzy, Barbara Juraszczyk, Aneta Kowalewska.

  Dzięki życzliwości i zaangażowaniu Dyrekcji ZSZ, współpracy nauczycieli, wsparciu sponsora, którym jest Izba Rzemieślnicza zapewniono prawidłowy przebieg konkursu. Słodki poczęstunek, którego walory smakowe docenili uczestnicy i goście przygotowały nasze cukierniczki pod czujnym okiem nauczycielek zawodu.

  Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży poprawnej pisowni, uwrażliwienie na zgodność z normą językową, krzewienie kultury języka.

Jak co roku Izba Rzemieślnicza ufundowała dla laureatów wartościowe nagrody.

Mistrzynią ortografii została Natalia Jawór z II LO, drugie miejsce przypadło Marcie Helis z I LO, a trzecie – Barbarze Kremiec z ZSU.

I miejsce w kategorii technikum zajął Przemysław Kubik - uczeń ZSEU.

I miejsce w kategorii szkoła zawodowa zajęła Kamila Knesz reprezentująca ZDZ.

  Konkurs ortograficzny to bardzo wartościowe przedsięwzięcie, które w czasach nieposzanowania oraz lekceważenia wszelkich norm językowych ma upowszechniać poprawność i kulturę słowa, gdyż język jest nosicielem, a także wyrazicielem naszej tożsamości narodowej – podkreśla inicjatorka i autorka dyktanda Teresa Grodoń, nauczycielka języka polskiego.

  Konkurs organizowany już po raz trzeci zyskuje swoje miejsce w kalendarzu imprez edukacyjnych dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowisku szkolnym naszego miasta. Jest także doskonałą formą promocji szkoły.

ortografia1

 

GRATULACJE !!!