Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

I SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

abbaW dniu 11 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się
I Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.

 

 

 

Celem konkursu było wspieranie zdolnych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz sprawności językowej. W konkursie wzięło udział dziewięciu młodych wykonawców z klas I – III, którzy wykonali piosenki ze światowych list przebojów oraz utwory ze znanych produkcji filmowych. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.

Po burzliwych obradach trzyosobowe jury w składzie:

  • Czesław Lapczyk – przewodniczący
  • Wojciech Winkler
  • Aleksandra Mokry

Jednogłośnie postanowiło, że I miejsce powędruje do Agnieszki Toman z klasy II F za wykonanie piosenki „Say something”. II miejsce zajęła Anna Nogły z klasy I F, która zaśpiewała piosenkę „Young and beautiful ”. III miejsce przyznano Bernadecie Byczek z klasy I C za piosenkę „My heart will go on”. Serce publiczności podbiła z kolei Vanessa Szymura z klasy II B, która wykonała utwór „Do it like a dude”.

Widownia była zachwycona popisami i zdolnościami artystycznymi swoich koleżanek i kolegów. Atmosfera konkursu udzieliła się nie tylko uczniom, ale również nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wszyscy obstawiali wyniki oraz z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu. Podczas obrad jury, czas oczekiwania na wyniki, umilił krótki koncert szwedzkiej grupy ABBA, w którą wcielili się nauczyciele naszej szkoły.

W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja konkursu. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

ZOBACZ FOTORELACJE Z TEGO WYDARZENIA [NACIŚNIJ]