Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

NIEPOKONANI !!!

turniejOHP W dniu 19.12 2015 r. w hali sportowej ZSE-U odbyła się jubileuszowa X edycja Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej. Miło nam poinformować, że Zasadnicza Szkoła Zawodowa Izby Rzemieślniczej  w Rybniku wygrała drugi raz z rzędu, a trzeci raz zagrała w finale tej imprezy!

 

 

  Od dziesięciu lat głównym organizatorem zawodów jest Hufiec Pracy w Rybniku wspierany partnerami – przede wszystkim Regionalnym Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej z Rybnika. Tegoroczną imprezę odwiedził gość honorowy – Komendant Wojewódzki Śląskiej WK OHP Bogumił Kanik, który powitał wszystkie zespoły podczas uroczystej prezentacji, a także udekorował laureatów turnieju. Od lat głównym przesłaniem imprezy jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży i dorosłych wywodzących się z różnych środowisk i grup zawodowych.

  Do rywalizacji przystąpiło łącznie 8 drużyn młodzieży wspieranych przez swoich kibiców. W turnieju młodzieżowym spotkały się reprezentacje Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gliwicach, uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku, uczniowie rybnickich Zasadniczych Szkół Zawodowych: Izby Rzemieślniczej, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych (pracownicy młodociani odbywający praktykę w firmie DB Schenker), a także dwie drużyny Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku (ministranci oraz uczniowie). W pierwszej części turnieju drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, z których po dwie uzyskiwały awans do fazy półfinałowej. W grupie A najlepsi okazali się wychowankowie MOW Rudy, którzy dwoma punktami wyprzedzili uczniów z ZSZ Izby Rzemieślniczej. W grupie B dominowali uczestnicy OHP w Rybniku, którzy wygrali wszystkie mecze, nie tracąc nawet bramki. Drugie miejsce w półfinale wywalczyli uczniowie ZSZ Zespołu Szkół Budowlanych.

  Najwięcej sportowych emocji dostarczyły jednak półfinały. W pierwszym z nich spotkały się drużyny ZSB Rybnik i MOW Rudy. Młodzież z Rud prowadziła 2-0 i kiedy wydawało się, że odniosą triumf w postaci awansu do finału, w samej końcówce meczu stracili dwie bramki. Remis w regulaminowym czasie gry oznaczał, że o końcowym wyniku rozstrzygały rzuty karne, które były popisem bramkarza z Rud. Dwukrotnie wspaniałymi interwencjami zatrzymał on strzały zawodników z ZSB, prowadząc tym samym swój zespół do walki o złoto. Równie dużych emocji dostarczył drugi półfinał, w którym spotkali się uczestnicy OHP i uczniowie Izby Rzemieślniczej. Drużyna z Rybnika dość szybko zdobyła bramkę na 1:0 i miała kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Potwierdziło się jednak stare piłkarskie powiedzenie, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą. W końcówce meczu rzemieślnicy zaczęli śmielej atakować, co przyniosło efekt w postaci dwóch pięknych goli. Dramaturgia, piękne bramki, sportowa walka i zmieniająca się sytuacja na boisku to wszystko, za co uwielbiamy futbol i tego właśnie dostarczyły te dwa mecze. W pojedynku o trzecie miejsce także mogliśmy oglądać wiele wspaniałych akcji i goli. Tym razem wysoką formę potwierdzili uczestnicy OHP Rybnik, którzy pokonali kolegów z rybnickiej Budowlanki 4:2. Finał to już duża dominacja Izby Rzemieślniczej, której piłkarze wyraźnie podbudowani zwycięskim półfinałem pokonali ekipę MOW Rudy 4:0 i tym samym obronili tytuł sprzed roku.

W turnieju przyznano także nagrody indywidualne. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika otrzymał Kornel Mazur z OHP Rybnik, królem strzelców został Mateusz Pupecki z ZSZ Izby Rzemieślniczej, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Klaudiusz Skotniczy z MOW Rudy

Skład drużyny ZSZ IR w Rybniku: Kacper Rubak, Mateusz Pupecki, Denis Malgrab, Konrad Sieklicki, Adam Drożdzel, Michał Guzowski, Błażej Olszewski


ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU [NACIŚNIJ]

 
Wszystkie wyniki

Wyniki gr. A:

ZSU (ministranci) – MOW Rudy – 0:2
DB Schenker ZSM-E – Izba Rzemieślnicza – 0:0
ZSU (ministranci) – Izba Rzemieślnicza – 0:6
DB Schenker ZSM-E – MOW Rudy – 0:1
ZSU (ministranci) – DB Schenker ZSM-E– 2:0
MOW Rudy – Izba Rzemieślnicza – 1:1

Tabela gr. A:

M Drużyna Punkty Bramki
1. MOW Rudy 7 4:1
2. ZSZ Izby Rzemieślniczej 5 7:1
3. ZSU (ministranci) 3 2:8
4. DB Schenker ZSM-E 1 0:3


Wyniki gr. B:

MOS Gliwice – ZSU (uczniowie) – 1:0
OHP Rybnik – ZSB Rybnik – 2:0
MOS Gliwice – ZSB Rybnik – 0:2
OHP Rybnik – ZSU (uczniowie) – 4:0
OHP Rybnik – MOS Gliwice – 1:0
ZSU (uczniowie) – ZSB Rybnik – 0:2

Tabela gr. B:
M Drużyna Punkty Bramki
1. OHP Rybnik 9 7:0
2. ZSB Rybnik 6 4:2
3. MOS Gliwice 3 1:3
4. ZSU (uczniowie) 0 0:7


Faza pucharowa

Półfinały:

MOW Rudy – ZSB Rybnik – 2:2 (2:0 k.)
OHP Rybnik – ZSZ Izby Rzemieślniczej – 1:2

Mecz o 3 miejsce:

OHP Rybnik – ZSB Rybnik – 4:2

Finał:

ZSZ Izby Rzemieślniczej – MOW Rudy – 4:0