Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

"MECHANICY W STOLICY"

wawa 10 czerwca 2015 roku uczniowie klasy II D (mechanik samochodowy) pod czujnym okiem i opieką nauczycieli - Pana Zenona Marciniaka i Pana Mariusza Bednorza - wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

 

 

 Głównym celem wyjazdu dla naszych podopiecznych było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Muzeum Techniki przy Pałacu Kultury i Nauki. W ciągu niespełna siedmiogodzinnego pobytu w stolicy udało nam się w pełni zrealizować zaplanowany program wyjazdu, w tym:

1. Stadion Narodowy
2. Warszawska Starówka z kolumną Zygmunta III Wazy
3. Pałac Prezydencki
4. Spacer Krakowskim Przedmieściem
5. Muzeum Techniki
6. Przejażdżka warszawskim metrem.

  Największą atrakcją dla naszych „mechaników” okazał się Stadion Narodowy oraz Muzeum Techniki, gdzie w ciągu ponad 50 lat powojennej działalności muzeum to zgromadziło cenne zbiory przede wszystkim z zakresu historii polskiej techniki: samochody Fiat 125p, kolekcję motocykli ze słynnymi motocyklami marki „Sokół”, kolekcję odbiorników radiowych - głównie pochodzących z krajowej produkcji, kolekcję instrumentów geodezyjnych, kolekcję przyrządów techniki biurowej, kolekcję mechanizmów grających.

 W czasie całodniowego pobytu w stolicy dopisywała nam piękna pogoda, co ułatwiło i jeszcze bardziej uatrakcyjniło nasz pobyt. Wycieczka do Warszawy okazała się dla naszych podopiecznych niesamowitym przeżyciem. Niestety ze względu okrojony czas wiele miejsc wartych obejrzenia nie udało się nam zobaczyć. Daje nam to jednak nadzieję na zorganizowanie w przyszłości kolejnej wizyty w tym pięknym mieście.

 

waw1

waw2

waw3

waw4

waw5

waw7