Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

Nasi uczniowie medalistami Zimowych Igrzysk Szkół Rzemieślniczych !!!

igrzyskasmall

W Zakopanem w dniach od 1-4 marca 2015 roku odbyły się II Zimowe Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych. Rozegrano zawody w konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie, biegi płaskie, slalom gigant i snowboard.

 

 

Znakomicie spisali się nasi uczniowie zdobywając trzy brązowe medale oraz wiele miejsc w pierwszej szóstce. W pierwszym dniu rozegrano dwie konkurencje: łyżwiarstwo szybkie i biegi narciarskie.Najpierw do rywalizacji przystąpili łyżwiarze i łyżwiarki. Tę konkurencje nasi uczniowie rozpoczęli od mocnego uderzenia Mateusza Gembalczyka, który zdobył brązowy medal.Na 9 miejscu uplasował się Dawid Kula, 11 miejsce Szymon Drach, 20 miejsce Dawid Pieńkosz. Wśród dziewczyn 5 miejsce uzyskała Sandra Lipka; 8 miejsce Wioleta Kraska. Po tych zawodach przenieśliśmy się pod Wielką Krokiew, gdzie rozegrano biegi narciarskie, do których szczególnie przygotowywali się nasi uczniowie jak się później okazało z wyśmienitymi rezultatami. W pierwszej kolejności do rywalizacji przystąpiły nasze panie na dystansie 2km stylem dowolnym. I tutaj brązowy medal zdobyła Wioleta Kraska a na 5 miejscu uplasowała się Sandra Lipka. Wśród chłopców na dystansie 3km stylem dowolnym po fantastycznym biegu swój drugi brązowy medal zdobył Mateusz Gembalczyk a tuż za nim na 4 miejscu uplasował się Szymon Drach, 14 miejsce zajął Dawid Kula, 18 miejsce Dawid Pieńkosz.
Jak się okazało żmudne przygotowania do tych zawodów dały efekt i nasi uczniowie rywalizowali na równym poziomie z zawodnikami z Zakopanego i innych terenów górskich. Uczniowie z naszej szkoły już nie tylko wygrywają w naszym powiecie ale i w kraju. Jak widać sport w naszej szkole rozwija się na najwyższym poziomie. Wprowadziliśmy nowe dyscypliny do szkoły i od razu widać efekty.
Drużynę przygotował i poprowadził do sukcesów: Krzysztof Skorupa.
Serdecznie gratulujemy :)

Wszystkie zdjęcia z Zimowych Igrzysk Szkół Rzemieślniczych znajdziesz tu [NACISNIJ]

 

igrzyskabig

GRATULACJE !!!