Branżowa Szkoła I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku

Reklama

Wycieczka do Wrocławia

wroc17

 W dniu 18.10.2017 roku  klasa II A wraz z wychowawcą i panią pedagog  uczestniczyła  w klasowej wycieczce do Wrocławia.

 

 

 

Wycieczka była nagrodą za najlepszą frekwencję i średnią ocen za rok szkolny 2016/2017. Rozpoczęliśmy od zwiedzania zoo i afrykanarium. W zoo odnależliśmy niemal wszystkie zwierzęta świata, zarówno popularne, jak i zagrożone wyginięciem. W Afrykarium podziwialiśmy różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”! Kolejnym programem wycieczki był rejs statkiem po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej płynęliśmy do Przystani Kardynalskiej na Ostrowie Tumskim.Podróż na pokładzie statku pozwoliła nam spojrzeć na miasto z innej perspektywy i odkryć urocze zakamarki Wrocławia. Zwiedziliśmy również kościół dla głuchoniemych z ruchomą szopką bożonarodzeniową, katedrę św. Jana i wrocławskie jatki. Na rynku uczestniczyliśmy w klasowym konkursie "Szlakiem Wrocławskich Krasnali", który polagał na znalazieniu, jak największej liczby krasnali. Zwycięzcami konkursu są Zuzanna Kuzioła i Karolina Durenek.Uczennice znalazły 56 krasnali. Zauroczeni miastem wróciliśmy do szkoły.

received_1922804614638371

Więcej zdjęć znajdziesz tu [zobacz]